Czy meble kuchenne muszą być na wymiar?

Zastanawiasz się nad tym, czy Twoje meble kuchenne powinny być wykonane na zamówienie? Musisz przeczytać nasz tekst. Dowiesz się z niego, jakie są wady i zalety kupowania mebli do kuchni prosto ze sklepu, jak i zamawiania ich u fachowca, który zrobi je specjalnie dla Ciebie. Pewne jest jedno: nie każdy musi mieć meble kuchenne na wymiar.

Fachowe wykonanie mebli

Wykonując remont kuchni, możesz zdecydować, że nowe meble zrobi dla Ciebie fachowiec. Jest to często wybierana opcja, ponieważ pomieszczenia bywają niewymiarowe i nieraz trudno jest dopasować do nich standardowe produkty, dostępne w salonach meblowych. Zlecenie wykonania mebli na wymiar może być świetną opcją, jeśli stać Cię na to, by zapłacić więcej. Wiadomo bowiem, że rzeczy robione na specjalne zamówienie zawsze są droższe. Należy jednak pamiętać, że takie meble kuchenne będą też idealnie odpowiadać wymiarom kuchni. Specjalista przyjedzie do Twojego domu, aby dokładnie poznać i pomierzyć obszar, w którym mają znajdować się szafki czy blaty. Zwróć jednak uwagę na to, czy wybrany usługodawca rzeczywiście wie, co robi. Warto na przykład przed zatrudnieniem fachowca zapoznać się z opiniami, dostępnymi na forach i w mediach społecznościowych.

Jeśli zależy Ci na niestandardowych meblach, których próżno szukać w sklepach albo wolisz mieć pewność, że zamówione produkty będą rzeczywiście pasować do Twojej kuchni, zdecyduj się na meble na wymiar.

Meble gotowe i ich cechy

Druga możliwość, jaką masz, jeśli chcesz na nowo urządzić kuchnię, to zakup standardowych produktów. Obecnie sklepów meblowych jest pełno, więc na pewno znajdziesz towary w różnych stylach, wzorach i kolorach. Pytanie tylko, czy będą one odpowiadać wymiarom Twojej kuchni. Musisz ją dokładnie pomierzyć i zastanowić się, jakie produkty się do niej zmieszczą. Zaletą jest na pewno niższa cena tego typu mebli w stosunku do tych na zamówienie. Nie musisz się też zastanawiać nad tym, czy trafi Ci się dobry fachowiec. Poza tym w razie, gdyby kupiony mebel przestał Ci się nagle podobać, to w ciągu kilku dni na pewno będziesz mógł go zwrócić (tej szansy nie masz, gdy otrzymasz swoje meble kuchenne na wymiar).

Jaka jest Twoja kuchnia?

Sam widzisz, że obie opcje zakupu mebli mają zarówno wady, jak i zalety. By zatem wybrać rozwiązanie najlepsze dla siebie, oceń realnie swoją kuchnię. Czy jesteś w stanie znaleźć w sklepie meble, które pozwolą Ci efektywnie wykorzystać przestrzeń? Czy Twoja kuchnia jest wymiarowa? Znajdź odpowiedź na te i inne pytania, a będzie Ci łatwiej podjąć ostateczną decyzję. Mając niewielką lub nietypową kuchnię, lepiej jest wybrać meble na wymiar. Trudno będzie bowiem zabudować ją za pomocą standardowych towarów. Jeśli masz do dyspozycji duże pomieszczenie, w kształcie prostokąta, to do głosu mogą dojść Twoje osobiste upodobania. Możesz wtedy na przykład zamówić zabudowę, a dodatkowo kupić w sklepie stół i krzesła, aby zrobić kącik jadalniany.

Dodaj komentarz