Dodatki do kuchni – jak wzbogacić jej wygląd?

Meble kuchenne to nie wszystko. Aby mieć pięknie prezentujące się pomieszczenie, warto zadbać również o różnego typu dodatki. To dzięki nim cztery ściany nabierają wyjątkowego charakteru. Wyróżniają się i stają się bardziej spersonalizowane. A co może okazać się ciekawym akcentem w aranżacji kuchni?

Zadbaj o rośliny

Jednymi z wartych rozważenia dodatków, które świetnie pasują właściwie do każdego rodzaju pomieszczenia, są rośliny. Masz do wyboru bardzo szeroki asortyment: od kwiatów doniczkowych po małe i duże drzewka. Możesz też na bieżąco wzbogacać kuchnię na przykład o nowe kwiaty cięte. Jeśli jednak nie masz własnego ogródka lub możliwości zakupu takich roślin w hurtowni, to lepiej jest wybrać coś bardziej trwałego. Pooglądaj różne gatunki i zastanów się, co mogłoby pasować do Twojego wnętrza. Zwróć uwagę na sposób pielęgnacji danych kwiatów czy drzewek. Najlepiej, by nie była ona szczególnie skomplikowana, chyba że trochę się na tym znasz. Jeśli zaś nie lubisz zajmować się roślinnością, zamiast żywych ozdób, wybierz te sztuczne. Obecnie są one robione w taki sposób, że wyglądają bardzo przekonująco. Ty zaś nie będziesz mieć problemów z pamiętaniem o podlewaniu.

Aranżacja kuchni na pewno zyska na wprowadzeniu do pomieszczenia zielonych elementów. Oczywiście ich rozmiary dobierz do wielkości kuchni. Jeśli jest ona obszerna, to możesz sobie pozwolić nawet na jukę na podłodze. W innym przypadku wybierz raczej coś drobniejszego. Ciekawym pomysłem, jeśli nie chcesz mieć w kuchni kwiatów, może być na przykład zakup świeżych ziół. One zawsze przydadzą się do gotowania potraw, a nie wymagają szczególnej uwagi i pielęgnacji.

Odmierzaj czas

Inny ciekawy pomysł na wzbogacenie kuchennego wnętrza to zakup stylowego zegara. Obecnie na rynku jest tak dużo różnych modeli, że na pewno uda Ci się znaleźć taki, który będzie pasował do Twojej kuchni. Może on wyglądać nowocześnie, być wykonany w klasycznych barwach. Możesz też postawić na coś bardziej wyrazistego, w nietypowym kształcie. Jeśli Twoja aranżacja kuchni będzie miała tylko jeden tak mocny akcent, to harmonia w jej wnętrzu zostanie zachowana. By zegar, utrzymany w innej kolorystyce niż meble czy ściany, nie wyglądał jakby był w tym pomieszczeniu przypadkowo, warto zadbać o to, by ten sam kolor znajdował się jeszcze przy innych, mniej rzucających się w oczy dodatkach. Możesz na przykład poustawiać na oknie doniczki w jednym z kolorów zegara.

Ozdabiaj i korzystaj

Kuchnia to często pomieszczenie, w którym nie ma zbyt wiele miejsca. Ciekawym podejściem jest więc ozdabianie tej przestrzeni dodatkami, nadającymi się do bieżącego wykorzystania. Mogą to być, wspomniane już, zioła czy zegar. Świetnie sprawdzą się w tej roli także różnego rodzaju misy, a nawet pojemniki utrzymane w tej samej kolorystyce, co pozostałe dodatki. Tak naprawdę, jeśli chcesz bardziej spersonalizować swoją kuchnię, to masz bardzo wiele możliwości. Niektórym podobają się obrazki na ścianie, a inni wolą bardziej wyszukane dodatki. Ważne, aby aranżacja kuchni była przede wszystkim w Twoim guście.

Dodaj komentarz