Pełen zestaw gotowych mebli kuchennych – czy warto?

Wygląd kuchni to kwestia bardzo indywidualna. Jedni wolą bowiem proste, klasyczne rozwiązania, a inni wystrój z większą dozą fantazji. Nie do każdego wnętrza pasują zresztą duże, efektowne wzory. Warto więc podchodzić do aranżacji z rozsądkiem, ale i pasją. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak skompletować meble kuchenne, zapraszamy do czytania naszego wpisu.

Zakup zestawu mebli ze sklepu

Szukając mebli do swojej kuchni, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Na początek zastanów się, czy marzy Ci się schludne, nowoczesne i pozbawione ozdobników miejsce, czy jednak chciałbyś postawić chociażby na kolorowe szafki albo pas wzorzystych kafelków pod nimi. Jeśli niepotrzebne są Ci nietypowe meble kuchenne, to możesz rozważyć ich zakup w zwykłym sklepie z tego typu produktami. Umeblowanie w standardowych rozmiarach na pewno jest tańsze od tego na zamówienie. Poza tym prawdopodobnie nie będziesz musiał długo czekać na swoje meble. W sklepach możesz kupić zarówno pełne zestawy produktów, jak i wybrać z nich tylko kilka: te, które Ci się podobają i pasują do rozmiarów pomieszczenia.

Meble kuchenne na zamówienie

Zamiast kupować gotowe meble kuchenne, możesz też wybrać produkty na zamówienie. Wówczas decydujesz po prostu, który z projektów danej firmy Ci odpowiada, a usługodawca dopasowuje komplet umeblowania do wymiarów pomieszczenia. Dzięki temu nie musisz się martwić o to, że coś nie będzie pasowało do Twojej kuchni. Wszystko zostanie bowiem zrobione specjalnie pod nią. Przed wykonaniem zlecenia fachowiec przyjedzie zaś na miejsce, aby dokładnie je wymierzyć. Meble kuchenne dostosowane do Twoich potrzeb na pewno będą droższe niż te standardowe, sklepowe, ale też będziesz mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasowało i wykorzystasz przestrzeń do maksimum. To rozwiązanie warto rozważyć szczególnie wtedy, gdy Twoja kuchnia jest niewielka lub niewymiarowa. W takim przypadku dużo łatwiej jest zamówić meble niż szukać gotowych.

Możliwość dokupienia produktów

Czasami najlepszym pomysłem jest połączenie obu wspomnianych opcji. Jeśli Twoje pomieszczenie jest na przykład dość duże, aby umieścić w nim stół i krzesła, to możesz zamówić zabudowę, a wspomnianych elementów kącika jadalnianego poszukać w jakiejś meblowej sieciówce. Nieraz udaje się znaleźć ciekawe promocje, a meble kuchenne w standardowych kolorach są łatwo dostępne niemal w każdym salonie. Taki niewielki stolik i wygodne krzesła mogą zwiększyć komfort Twojej kuchni i uczynić z niej miejsce, w którym przyjemnie będzie zjeść śniadanie czy kolację wraz z rodziną. Nie zalecamy jednak mieszania mebli z zabudowy, z jakimiś innymi szafkami na ścianę, ponieważ od razu będzie widać, że pochodzą one z różnych źródeł. Najlepiej jest łączyć elementy umeblowania w sposób rozsądny lub zakupić wszystko od jednego producenta.

Dopasuj rozwiązanie do swoich potrzeb

Zarówno posiadanie pełnego zestawu mebli kuchennych, dostępnych od ręki, jak i tych tworzonych na zamówienie ma swoje plusy. Warto więc po prostu rozważyć, co będzie lepsze w Twoim własnym pomieszczeniu. W ostatecznym wyborze mogą pomóc różne inspiracje czy po prostu przeglądanie aktualnych ofert.

Dodaj komentarz