Jaki kolor mebli kuchennych wybrać?

Urządzanie kuchni to wyzwanie. Z jednej strony trzeba pamiętać o jej funkcjonalności, a z drugiej chce się, by wyglądała wyjątkowo. Aby osiągnąć oba te cele często jednak wcale nie trzeba uciekać się do nadzwyczajnych środków. Rozwiązaniem może być zastosowanie w kuchni przemyślanych połączeń kolorystycznych.

Meble kuchenne w stonowanych barwach

Stonowane barwy to chyba najczęstszy wybór, jeśli chodzi o kolorystykę mebli. Jest to bezpieczna opcja, a ponadto pozwala na urządzenie kuchni w wielu różnych stylach. Białe, szare czy beżowe szafki będą bowiem pasować zarówno do wnętrza skandynawskiego, jak i minimalistycznego czy nowoczesnego. Popularne są również meble kuchenne w odcieniach czerni. Powodują one jednak, że automatycznie pomieszczenie robi się ciemniejsze i sprawia wrażenie mniejszego. Na pewno więc nie jest to rozwiązanie do małych kuchni.

Warto zastanowić się, czy właśnie takie proste, standardowe kolory nie są najlepszym rozwiązaniem. Można też wybrać na przykład meble kuchenne w barwach drewna. Brązy to także mile widziane odcienie, pozwalające na dość dużą swobodę aranżacji pomieszczeń.

Jak stosować wyraziste kolory?

Jeżeli wolisz, aby Twoje meble kuchenne miały wyrazisty kolor, to prawdopodobnie będziesz musiał zdecydować się na zestaw robiony na wymiar. Na ogół bowiem ludzie mniej chętnie kupują zieloną, różową czy czerwoną zabudowę. Są to wyjątkowe zestawy, na które odważy się niewielka ilość klientów. Należy pamiętać, że taka kolorystyka od razu będzie przykuwać wzrok i praktycznie w kuchni poza umeblowaniem nikt nie zauważy już innych detali. Takie kolorowe meble nie dają też swobody, jeśli chodzi o ewentualną zmianę stylu kuchni. Gdy będziesz chciał przeprowadzić widoczne zmiany w tym pomieszczeniu, przyda się wymienić umeblowanie.

Dla osób lubiących efektowne rozwiązania polecamy, zamiast zakupu pomarańczowych szafek, zdecydować się na drobne akcenty w wybranym, żywym kolorze. Meble mogą mieć na przykład granatowe klamki, a żeby cały wystrój był ciekawszy, można pomalować jedną ze ścian na dowolny kolor. Takie rozwiązania okazują się często dużo lepsze niż całe meble kuchenne w odcieniach czerwieni. Robią też pozytywne wrażenie na gościach, ceniących odważne, ale nieprzeładowane aranżacje.

Dodaj komentarz